Yurt Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti M.E.B özel yüksek öğrenim yurdu PEMBE KÖŞK 2'nin inşasına 2010 yılında başlanmıştır. Kısa süre içerisinde inşası, resmî ve idarî işlemleri tamamlanmış ve 2010 - 2011 döneminde faaliyete geçmiştir.

Yurt anlayışına paralel olarak projelendirilen Pembe Köşk 2 Kız Öğrenci Yurdu binası, bütün ayrıntılar düşünülerek tasarlanmıştır. T.C Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin yurdumuzda yaptığı incelemeler sonucu yurdumuzun öğrenci kapasitesi 90 kişi olarak belirlenmiş ve tüm düzenlemeler bu sayıya göre yapılmıştır.

Pembe Köşk 2 Kız Öğrenci Yurdu, standartların üzerinde, çağdaş, konforlu ve aynı zamanda sıcak bir aile ortamını sağlayarak bu sektörde ilke imza atmayı hedeflemektedir.

Pembe Köşk 2 yaklaşık üç senedir hizmet veren ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerine örnek özel yurt gösterilen Pembe Köşk 1 gibi, öğrencilerimizin meslekî, kültürel ve sosyal yönden gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli seminerler, dinletiler vs. düzenlemektedir.

Türkiye'nin her yerinden, en seçkin aile ve okullardan gelen öğrencilerimizin bu çok yönlü mozaik içinde yaşamanın değerini öğrenirlerken aynı zamanda da kendi kendilerine karar verme, seçim yapma ve bunu uygulama konusunda da deneyim sahibi olmaktadırlar.

Adres

Kasaplar Mh. Yeni İzmir Yolu Cad. No:34 BALIKESIR / Merkez

Özellikler
  • Yurt Tipi

    Özel Yurt

Konum

Kasaplar Mh. Yeni İzmir Yolu Cad. No:34 BALIKESIR / Merkez

İletişime Geç

    mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • İnceleme Ekle