Yurt Bilgileri

Ülkemizin çağdaş, düşünen, çözüm üretebilen Atatürk ilkelerine bağlı genç ve dinamik beyinlere ihtiyacı var. Bunu ancak eğitim düzeyi ve eğitimin kalitesini yükselterek başarabiliriz. Özel Ece Kız Öğrenci Yurdu’nun açılma nedeni; Muğla’da yurt bilincinin oluşturulması ve kurumsallaşmaya doğru yönlendirebilmektir. Kurumumuz üniversitede eğitim gören genç arkadaşlarımızın barınma sorununu gidermek yoluyla eğitime katkıda bulunmak, sağlıklı, çağdaş, rahat ve temiz ortamlarda bireylerin başarısını arttırmak ve bu yolla ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak amacıyla faaliyete geçmiştir.

Hepimizin bildiği gibi yurt ve üniversite birbirine çok bağlı olan iki kurumdur.Yurt her öğrenci için birbirinden farklı deneyimler kazandıran ortamlar sunar. Üniversite eğitimini ve yaşamını pekiştiren eğitim sürecindeki, kişilik gelişimi aşamasında yurt yaşantısının etkisi göz ardı edilemez. Sağlıklı eğitim ve mutlu bir öğrencilik yaşamının önemli bir parçası olarak, hem dostlukların kurulduğu hem de paylaşmanın, hoşgörünün ve yaşama sanatının öğrenildiği bir geçiş noktası olan yurdumuzu bir öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve aile otamını aratmayacak şekilde tasarladık. Öğrencilerimizin rahatı ve güvenliği düşünülerek hazırlanmış olan yurt binamız 2005 yılında yapı denetim sistemine uygun olarak DEPREME DAYANIKLI inşaa edilmiştir. Yurdumuzda özel üst “L” yatak sistemi uygulanmış olup duvara monte edilmiştir. Tüm yataklarımız soft ortopediktir. Üst yataklar özel bie dizaynla can güvenliği göz önünde bulundurularak yan korkuluklar, başlıklar ve merdivenler ferforje malzeme kullanılmıştır.Alt yataklar çoklu kullanım amacıyla baza olarak tasarlanmıştır. Kişiye özel olan geniş hacimli ahşap dolaplarımız genç kızlarımızın ihtiyaçlarını fazlasıyla görebilecek durumdadır. Odalarımızda kitaplıklı geniş çalışma masaları bulunmaktadır. Her bir kızımızın başucuna özel eşyalarını koyabilecekleri başlıklar ve komodinler verilmiştir. Tüm bunların dışında odalarımızda boy aynaları, TV ve şehirlerarasına açık telefonlar bulunmaktadır.Kaliteden ödün vermeden döşenen 1,2 ve 3 kişilik odalar halinde bulunsalar bile öğrencilerin birbirlerine rahatsız etmeyecekleri şekilde tasarlanmıştır.

Yurdumuzda her türlü olasılık göz önüne bulundurularak; her türlü güvenlik önlemleri alınmış ve binamızda yangın merdiveni, yangın dolapları, yangın tüpleri, yedek su dolapları ve jeneratör bulunmaktadır.

Yurdumuzun ilkeleri güven ve temizlik üzerine kurulmuş; odaların temizliği, yatakların düzenlenmesi çamaşırların makinede yıkanması ve ütülenmesi personel tarafından yapılmakta olup tüm zaman kızlarımıza ders çalışma zamanı olarak geri verilmektedir.

Geniş bir alana sahip olan TV salonu, kafeterya ve A’la Carte Restaurant açık ve 24 saat tüm ihtiyaçları ve etkinlikleri sağlayabilecekleri bir ortam olarak düşünülmüştür. Bununla birlikte sınırsız fiber internet hizmetiyle genç öğrencilerimizin çalışmalarının destekçisiyiz.
Üniversite eğitim tercihi yaparken göstereceğiniz aynı titizlik ve özeni barınma konusunda da göstermeniz öğrencilik yaşamınıza farklı bir boyut kazandıracaktır.

Adres

Muslihittin Mahallesi Ataç Sokak No:11 Merkez / MUĞLA

Özellikler
  • Yurt Tipi

    Özel Yurt

Konum

Muslihittin Mahallesi Ataç Sokak No:11 Merkez / MUĞLA

İletişime Geç

    mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • İnceleme Ekle