Yurt Bilgileri

İklimya kız öğrenci yurdu geleceğin temeli olan gençleri bünyesinde ağırlayan yurdumuz, profesyonel yönetim kadrosu ve güler yüzlü çalışanlarıyla size evinizin sıcaklığını yaşatır. Yurdumuz konum olarak şehir merkezinde çarşı merkeze 5 dk avm'ye 15 dk yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş bir yurt olarak hiçbir cemaat ve dernekle bağlantısı olmayan yurdumuz, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlığın tebliğlerine göre yönetilmektedir.

İklimya yurtları 1, 3 ve 4 kişilik; kahvenizi keyifle yudumlayabileceğiniz balkonlu odalarda, kişiye özel çalışma masası ile, siz öğrencilerimizin rahatları için baza tipi ortopedik yataklar ve kıyafetleriniz için geniş saklama alanlı gardroplar sayesinde ferah bir yaşam ortamı sunmaktadır.

Üniversite yaşamına değer katan ayrıcalıklarıyla yurdumuz konaklama hizmetini, sosyal ve kültürel etkinlikler ile zenginleştirmektedir. Öğrencilerimizi ders stresinden uzaklaştırmak için düzenlediğimiz moral geceleri, tiyatro, sinema etkinlikleri ve gezilerle güçlü dostluklara adım atan öğrencilerimiz, sosyal ilişkilerini pekiştirmekte ve zenginleştirmektedir.

Adres

Yenişehir mahallesi 74003 Sok. No: 8 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

Özellikler
  • Yurt Tipi

    Özel Yurt

Konum

Yenişehir mahallesi 74003 Sok. No: 8 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

İletişime Geç

    mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • İnceleme Ekle